Добірка фільмів з феміністичною оптикою


Кожен день навколишній світ ставить перед нами виклики. Виклики про те, як ми можемо прожити наше життя. Але чи так просто на них відповідати? Чи підвищується складність якщо ти жінка в патріархальному суспільстві? Історія та сучасність пам’ятає часи, коли під сумніви ставилися не лише юридичні права жінок, але і їхні моральні якості. Але ніщо не залишається незмінним. Люди переосмислюють свої настанови, вчаться поважати можливості та здібності ближнього.

Ця добірка - не маніфест про жіночу силу духу. Це історія не про те, що жінки можуть керувати державами та впливати на маси. Це не гучна заява про революцію. Це м'яке нагадування про те, що ми завжди були, є і будемо собою. Сильними та слабкими, впевненими та сумнівними, гідними та боязкими. Це все частини нашої індивідуальності, і ми можемо бути будь-якими, незалежно від того, що вимагають люди навколо.

5 фільмів та серіалів, представлених нижче, допоможуть вам відчути, як трансформувався образ сильної жінки (з 60-х років XX століття до нашого часу). Не бійтеся здивуватися чи навпаки схвально посміхнутися — кожна героїня є унікальною, а всі історії вигадані. Але це не точно.«Джентльмени віддають перевагу білявкам», Говард Гоукс, 1953 рік — перший фільм добірки, який може викликати у вас неоднозначні почуття. Але не поспішайте дивуватися. Образ жінки тут розділений між двома головними героїнями — легкою та веселою Лорелай, а також серйозною та цілеспрямованою Дороті. Режисер показує нам, що тільки приймаючи в собі обидві ці сторони, можна бути по-справжньому цілісною особистістю, яка не лякається говорити про свої бажання, бути в діалозі зі світом навколо і висловлювати свої почуття.


«Мандрівний замок», Хаяо Міядзакі, 2005 рік — мультиплікаційний фільм студії «Гіблі» відправить вас у незабутню подорож назустріч рішучості, прийняття себе та кохання. Це історія про те, що справжня сила знаходиться в кожній із нас, ми самі будуємо свою долю і є капітанками власного життя. А люди навколо — це результати наших дій, тож щодня треба не боятися обирати себе.«Три білборди за межами Еббінга, Міссурі», Мартін Мак-Дона, 2017 рік — чи може дівчина спокійно поїхати на вечірку та повеселитися? Чому вона може звідти не повернутись? Фільм розповідає нам історію матері, яка не здаватиметься і піде до кінця, щоб добитися правосуддя; про те, як система не захищає жінок і не ставиться серйозно до їх прохань. Ситуація може змінитися тільки якщо звертатися до чоловіка і говорити про свої проблеми на всю країну.«Маленькі жінки», Ґрета Ґервіґ, 2019 рік — фільм переносить нас у США XIX століття і показує місце жінки, що вона може, що від неї чекають і чи знає вона саму себе насправді. Які вибори ставить суспільство перед жінкою і чи готова вона грати за цими правилами. Це історія про дружбу, відданість, вміння чути та не зраджувати поклик власного серця.«ВандаВіжен», Метт Шекман, 2021 рік — цей серіал був випущений дуже гучною і популярною компанією «Marvel Studios», але не дайте цьому факту вас обдурити. Історія розгортається у незвичайному містечку, де ідилія буквально виривається із вікон кожного будинку. Але скрізь є свої секрети. І головна героїня зможе здолати їх лише прийнявши себе і світ навколо таким, яким він є насправді.27 переглядів0 коментарів