Про ресурс

Цей ресурс було створено для учасників курсу «Теорія і практика арткритики» кафедри історії мистецтв КНУ імені Тараса Шевченка, який проводила в 2019-2020 році асистентка кафедри Анна Калугер.

 

Після закінчення цього курсу ресурс існує для молодих авторів, дослідників, критиків мистецтва, культурної політики, студій візуальності, історії та теорії мистецтва, які формуються навколо кафедри історії мистецтв. 

 

Наразі курсами, в межах яких студенти створювали свої матеріали, були: «Теорія мистецтва ХХ століття», «Твори мистецтва як історичне джерело», «Мистецтво України на сучасному етапі» та «Мистецтво України ХІХ і ХХ століття». Окрім цього ArtCriticLab виступає партнером для лабораторій критиків. В 2021 році нею стала лабораторія кіно досліджень «Лише кіно» (під кураторством критикині та дослідниці кіно Валерії Плєхотко), реалізована за підтримки Європейського Союзу та Goethe-Institut Ukraine за програмою House of Europe. 

 

Головною метою ArtCriticLab є формування критичної спільноти на рівні академічних студій історії мистецтва. Нам важливо фіксувати дискусії, актуальну для університетського середовища проблематику в дослідженні мистецтва та ставати майданчиком для становлення нових авторів, які були б сформовані в межах кафедри історії мистецтва.


 

Не бійтеся слів, працюйте з ними!

 

Головна редакторка ресурсу — Анна Калугер,

контактувати з усіх питань щодо співпраці з авторами та медіа-супроводу

ann.kaluger@gmail.com

 

Контакти Кафедри історії мистецтв КНУ імені Тараса Шевченка

http://www.art.history.univ.kiev.ua

(044) 239 34 07

 

Контакти ательє кіно-досліджень «Лише кіно»
onlycinemacritic@gmail.com
https://t.me/seullecinema